Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej

Cieszymy się i jesteśmy dumni, że w dniu 16.10.2019 r. o godz.12.oo, kolejny już raz, wzięliśmy udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez największą ilość osób. Tę wspaniałą akcję organizuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
W biciu rekordu, w naszej szkole, czynny udział wzięło 105 uczniów z klas 1, 2 i 3, którym bardzo dziękuję za zaangażowanie
Głównym celem tak wielkiego przedsięwzięcia jest wspólne promowanie nauki udzielania pierwszej pomocy. Podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma ich postawa, umiejętności i wiedza w tym zakresie.
To przede wszystkim popularyzacja zasad ratowania ludzkiego życia. To także świetna okazja do ćwiczenia, jak w praktyce, jeśli zaszłaby taka potrzeba, wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową. W naszej szkole od kilkunastu lat prowadzone są zajęcia, na których uczymy jak udzielać pierwszej pomocy. Pani Wiesława Krawiec pokazała dzieciom z klas 1 w czym będą brały udział. Dzieci nie tylko wysłuchały, w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy, lecz również ćwiczyły swoją wiedzę i umiejętności na fantomach. Na korytarzach szkoły, w widocznych miejscach, zamieszczone zostały plakaty przysłane przez WOŚP.
Udział w biciu rekordu był sprawdzianem z wiedzy, ale również wspaniałą integracją dzieci.
Wszyscy działamy w słusznej sprawie i jesteśmy dumni widząc najmłodszych, jak wspaniale sobie radzą. Wszak poznanie zasad pierwszej pomocy, na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia, ogromny wpływ ma również ich postawa, pewnośc co do swoich umiejętności.

Nie ma nic wspanialszego niż bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi. Pomoc, która może uratować komuś życie. A to bezcenne.
Jestem wdzięczna za poświęcony czas i pomoc w sprawnym przeprowadzeniu spotkania ratownikowi z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kamieniu Pomorskim – Panu Tomaszowi Grzybowskiemu (który dostarczył 3 fantomy) oraz wychowawczyniom i nauczycielom z klas 1,2 i 3: Grażynie Wasielewskiej, Elżbiecie Łyskawej, Izabeli Jacewicz, Aleksandrze Zielińskiej.

 

Wiesława Krawiec
prowadząca bicie rekordu na terenie naszej szkoły