Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

"Bo nauczyciel jest kapitanem, co na okręcie dookoła świata
płynie wraz z nami przez szkolne lata.”

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły. Z tej okazji w piątek, 11 października, cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klas III a, IV a, VI c i VI d. Śpiewając piosenki i deklamując wiersze, uczniowie dali wyraz swojej sympatii oraz uznania dla pracowników szkoły. W zabawny sposób przedstawili też różne charaktery nauczycieli, urządzając pokaz mody nauczycielskiej.
Akademię zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Kamienia Pomorskiego, pan Stanisław Kuryłło. Skierował w stronę grona pedagogicznego wiele ciepłych słów, podkreślając swoją wdzięczność za pracę nauczycieli, ich poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
Dyrektor szkoły, pani Renata Jarczak, nawiązując do słów pana Burmistrza, również wyraziła uznanie nauczycielom oraz pracownikom szkoły za ich rzetelną pracę, życząc wszystkim zdobywania kolejnych sukcesów oraz czerpania satysfakcji z wykonywanej pracy.
Ten dzień był też doskonałą okazją do przekazania drobnych upominków oraz wręczenia Nagród Dyrektora. Zaszczyt ten spotkał siedmioro pracowników wyróżnionych w uznaniu za ich wzorową pracę na rzecz szkoły i środowiska. Są to m.in. panie: Grażyna Wasielewska, Katarzyna Kubik, Lidia Radtke oraz Aleksandra Kirowska.
Miło nam również poinformować, że 17 października nasze dzieci uświetniły swoją częścią artystyczną spotkanie nagrodzonych nauczycieli z panem Burmistrzem w Ratuszu Miejskim, gdzie Nagrodą Burmistrza Kamienia Pomorskiego, za wybitne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze, wyróżniona została pani Mariola Wronkiewicz.

Serdecznie gratulujemy
Organizatorzy DEN