Starszaki przedszkolakom

Projekt zatytułowany "Starszaki przedszkolakom" jest oparty na prowadzeniu przez dzieci z klasy 4b ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim zajęć w grupie Krasnali z Przedszkola nr 2 zwanego Tęczowym.
Zajęcia te maja na celu wzajemne motywowanie się do pracy poprzez słuchanie, tworzenie i zabawę. Pierwszy etap, który odbył się 18 października, polegał na czytaniu przedszkolakom opowiadania, następnie odbyła się pogadanka o jesieni i o zabawach w długie wieczory. Krasnale kolorowały liście, kontur których przygotowany był z rosnącej farby. Całe spotkanie zostało zakończone poczęstunkiem w postaci ciastek-grzybków. Nad całym przedsięwzięciem czuwały panie Edyta Gutowska (wychowawczyni klasy 4b) i Marta Kuligowska (wychowawczyni w grupie przedszkolaków).