Dzień Dyniowo-Halloweenowy

W ostatni dzień października w krajach anglosaskich obchodzone jest święto Halloween. We wtorek tj.31 października naszą szkołę odwiedziły stwory, upiory i miłe wiedźmy. W klasach pojawiły się dynie i inne tematyczne dekoracje m.in. świece i lampiony. W tym dniu podczas lekcji języka angielskiego uczniowie poznawali kulturę krajów anglojęzycznych. Dowiedzieli się skąd pochodzi tradycja październikowego święta- od pradawnego celtyckiego święta Samhain obchodzonego z okazji zakończenia żniw i nadejścia nowego roku. Uczniowie rozwiązywali quizy i krzyżówki. Poznawali typowe słownictwo jak trick or treat, pumpkin, Jack O’Lantern, witch. Zapoznali się z menu tego jesiennego święta, którego podstawą jest głównie dynia i inne sezonowe produkty takie jak orzechy oraz rzecz jasna słodkości! Nie zabrakło też dobrej zabawy, bo wiemy, że głównie na niej opierają się współczesne obchody Halloween. Były zatem: Zabawa w chwytanie jabłek, Mumia, Muzyka stop i różne zabawy rysunkowe. To była też dobra okazja, aby przypomnieć, że w Polsce tradycyjnym świętem wspominającym naszych zmarłych jest Wszystkich Świętych i nie należy obchodzić ani kultywować na poważnie wspomnianego Halloween, a potraktować to bardziej jako formę oswajania strachu o różnym podłożu.
Poza wymiarem edukacyjno-wychowawczym ten wyjątkowy dzień w naszej szkole był dla uczniów zabawą i okazją do wielu UŚMIECHÓW.