Spotkanie autorskie z Panem Markiem Michalakiem

W dniu 28 lutego 2024 r., na zaproszenie biblioteki szkolnej gościliśmy w naszej szkole Pana Marka Michalaka, wybitnego pedagoga, działacza społecznego, kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczącego Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka,
a w latach 2008-2018 Rzecznika Praw Dziecka w naszym kraju. Uczniowie klas I-IV mieli okazję uczestniczyć w dyskusji na temat tego, jakie prawa mają dzieci, jakimi wartościami należy kierować się w życiu i co daje człowiekowi moc do pokonywania trudności i odnoszenia sukcesów.
Mamy nadzieję, że pierwsza wizyta Pana Marka Michalaka w naszej szkole jest tylko początkiem wieloletniej współpracy między nami. Na koniec przytoczę słowa Janusza Korczaka: "Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż".