Warsztaty plastyczne "Słowotwory"

5 września 2023 r. odbyły się niezwykle twórcze, warsztaty plastyczne dla uczniów klasy 2. Pan Piotr Florianowicz od wielu lat współpracuje z naszą szkołą dzieląc się z dziećmi swoją pasją i doświadczeniem. Tym razem Pan Piotr zaprosił dzieci do świata.. wyobraźni..
Po spotkaniu napisał:

"Halo, halo! Tutaj ptasie radio w brzozowym gaju,
Nadajemy audycję z ptasiego kraju..."

Wiersz Juliana Tuwima w wykonaniu Ireny Kwiatkowskiej zaintrygował, trochę rozśmieszył w efekcie rozbudził do działania dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Telgii w Kamieniu Pomorskim. Przedstawione zostały także dzieła Salvadora Daliego, Pabla Picasso oraz Juana Miro. Prace surrealistów stały się wizualną inspiracją dla młodych artystów. Uczniowie klas drugich wykonali barwne przedstawienia, nieznanych nikomu gatunków ptaków, które zamieszkały w wyobraźni autorów. Podczas głośnego ptasiego spotkania skrzydlate stworzenia trilliły i ćwirilały. W ramach podsumowania warsztatów ptaki zleciały się na szkolny korytarz, by dumnie zasiąść na tablicach i prezentować swoje piękno.

Panie Piotrze, mistrzu, pięknie dziękujemy za wspaniałe i niezwykle twórcze spotkanie.

Wychowawcy klas 2

(Autor i prowadzenie warsztatów: Piotr Florianowicz
Partner projektu: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Leonida Teligii w Kamieniu Pomorskim
Projekt Słowotwory realizowany jest przez Fundacja Amicus Universitatis Nicolai Copernici w Toruniu  zadanie Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty. Edycja 2023)