Przed uroczystością Wszystkich Świętych i wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych, w dniu 27 października 2018 r. Ks. Leszek Tokarzewski i S. Józefina Nowak wraz z młodzieżą Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim zorganizowali sprzątanie terenu cmentarza. W akcję zaangażowało się około 50 osób. Działanie miało na celu kształtowanie postaw prospołecznych i uwrażliwienie na szacunek do ludzkiego ciała. Sprzątanie rozpoczęło się i zakończyło modlitwą za wszystkich zmarłych, w szczególności za tych, których mogiły otoczone zostały opieką. Było widać ogromne zainteresowanie młodzieży, która sprzątając analizowała napisy na nagrobkach, zwracali uwagę na imiona, nazwiska, wiek zmarłych oraz umieszczone na nich wiersze. Młodzież wzruszały groby dzieci. Nie było narzekania, marudzenia lecz pełne oddanie podejmowanej pracy.