28 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły już po raz ósmy uczestniczyli w Międzyszkolnym  Konkursie  Języka Angielskiego w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie. Od pięciu  lat konkurs obejmuje swym zakresem umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz wykorzystanie znajomości środków językowych i funkcji językowych  czyli znajomość gramatyki angielskiej.

W tym roku w konkursie wzięło udział osiem szkół powiatu kamieńskiego: SP Wrzosowo, SP Jarszewo, SP Kołczewo, SP Wolin, SP nr 1 Kamień Pomorski, SP nr 2 Kamień Pomorski, ZSP Golczewo i SP Wysoka Kamieńska, łącznie 22 uczestników.

Naszą szkołę reprezentowali finaliści wyłonieni w etapie szkolnym:

Emilka Wilczyńska, Weronika Jarema i Wojtek Przydryga.

Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą, za to zostali nagrodzeni drobnymi nagrodami rzeczowymi i dyplomami.

Na poziomie klas czwartych zwyciężyli:

• I miejsce - Emilia Wilczyńska SP nr 2 Kamień Pomorski
  • II miejsce – Anna Chełstowska SP Jarszewo
  • III miejsce - Erwin Kaczmarek SP Wolin

Na poziomie klas piątych zwyciężyli:

• I miejsce- Igor Pałosz  SP Wolin
  • II miejsce –Weronika Jarema SP nr 2 Kamień Pomorski
  • III miejsce – Samanta Juszkiewicz SP Kołczewo

Na poziomie klas szóstych zwyciężyli:

•  I miejsce - Agata Wyka  ZSP Golczewo
  • II miejsce - Antoni  Przydryga SP nr 2 Kamień Pomorski
  • III miejsce - Natalia Konieczna SP Wolin

Nasza szkoła, już po raz drugi,  otrzymała Puchar Dyrektora ZSP dla Najlepszej SzkołyDziękujemy uczestnikom i gratulujemy.