Dnia 25 listopada 2016 roku o godzinie ósmej na hali sportowej w Kamieniu Pomorskim, rozpoczął się Szkolny Dzień Profilaktyki SP2  Trzymaj formę… Śniadanie Daje Moc dla klas IV - VI. Dzień ten poświęcony był zdrowemu odżywianiu oraz wpływowi aktywności fizycznej na zdrowie człowieka. Pierwszym zadaniem do wykonania była Poranna Gimnastyka, którą musieli przejść wszyscy uczniowie. Po wykonaniu określonych zadań, każda klasa otrzymała odpowiednie książeczki z informacjami na temat odżywiania, zdrowego stylu życia,  oraz instrukcje, co do dalszych czynności, które musieli wykonać w tym dniu. Dzieci wykonały prace plastyczne dotyczące Talerza Zdrowia  (część klasy wykonała zdrowy talerz, a część zajęła się talerzem niezdrowego stylu życia). Kolejną godzinę lekcyjną uczniowie przeznaczyli na wykonanie zdrowych kanapek na II śniadanie dla siebie oraz dla młodszych kolegów i koleżanek z klas I-III. Kanapki były różnokolorowe, wykonane z dużą fantazją i wielkim zaangażowaniem – wbrew wszystkiemu co się mówi, dzieci świetnie wiedzą co jest zdrowe, a co nie i najważniejsze … co jest smaczne . Kolejnym punktem spotkań była projekcja filmu dokumentalnego opowiadającego o zagrożeniach wynikających z jedzenia Fast foodów. Jest to doskonały materiał ukazujący jak wyglądają dzieci amerykańskie stołujące się na stołówkach szkolnych wg. wytycznych amerykańskich urzędników. Miłym urozmaiceniem tego dnia było przedstawienie profilaktyczne "Olimpiada w Jarzynowie", bogate w treści na temat witamin, wpływu ruchu na organizm dzieci, w wykonaniu uczniów z klasy VA – serdecznie dziękujemy! Na koniec w ramach powiedzenia "W zdrowym ciele zdrowy duch", odbyła się krótka dyskoteka (szkoda tylko, że lekko sprzęt zawiódł – ale nie ma to jak złośliwość rzeczy martwych). Serdecznie zapraszamy na kolejny szkolny dzień z profilaktyką, ale to już  pewnie pod nowym hasłem.