Apel z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Listopad, to miesiąc, kiedy obchodzimy nasze Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji 8 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się uroczysty apel poświęcony tej ważnej rocznicy. Całą uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego". Podczas uroczystego apelu przygotowanego przez klasy III a, V c i VIII c uczniowie przypomnieli trudną drogę, jaką przeszła Polska aby odzyskać niepodległość w 1918 roku. Apel uświetnił montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów szkoły pod opieką pań: Małgorzaty Tomickiej, Grażyny Wasielewskiej, Joanny Janickiej i Moniki Jaremy. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki, mówiące o Polsce jako kraju, który wiele wycierpiał w drodze do wolności oraz o Polsce jako ojczyźnie, która jest kochana i szanowana przez nas, Polaków.

Joanna Janicka