BohaterON w Twojej Szkole

Na przełomie września i października nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskim projekcie "BohaterON w Twojej Szkole"– Kartka dla Powstańca. Jest on częścią kampanii o tematyce historycznej "BohaterON – włącz historię!", która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych kartek z życzeniami. Projekt ma "edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną". W  IV edycji projektu, inaczej niż w latach ubiegłych, organizator nie udostępnił dedykowanych akcji pocztówek i w związku z tym uczniowie własnoręcznie wykonywali kartki i laurki dla Powstańców, rozwijając przy tym swoją kreatywność i pomysłowość.
Tworzenie kartek i pisanie życzeń poprzedziła lekcja poświęcona Powstaniu Warszawskiemu. Uczniowie przypomnieli sobie przyczyny i przebieg powstania. Mieli również okazję zapoznać się fragmentami wspomnień osób, które brały w nim udział. Młodzież zastanawiała się nad słowem Bohater oraz wymieniała cechy, jakimi powinien się on odznaczać.
W tym roku akcja cieszyła się również dużym uznaniem wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie pisząc kartkę pokazali, że pamiętają o Powstaniu Warszawskim i jego uczestnikach. W ten sposób mogli oddać im cześć i okazać swój szacunek. Własnoręcznie wykonane przez naszych uczniów kartki trafią teraz do Fundacji Rosa, a za jej pośrednictwem do Powstańców.

Szkolny koordynator projektu
Kamila Gierżatowicz