Nie było miejsca dla Ciebie...

Maleńka Miłość w żłobie śpi,
Maleńka miłość przy Matce Świętej.
Dziś cała ziemia i niebo lśni
dla tej miłości maleńkiej.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo i niecierpliwie czekają wszyscy z nas. Aby wprowadzić nas w świąteczny klimat, uczniowie klas VId, VIc i Vd wraz z nauczycielami podjęli się przygotowania inscenizacji jasełkowej. Przedstawienie zostało zaprezentowane w środę 18 grudnia. Przepiękne stroje naszych artystów oraz nastrojowa dekoracja, tj. szopka bożonarodzeniowa, choinki oraz płonące ognisko, a to wszystko na tle rozgwieżdżonego nieba, pozwoliły nam przenieść się do czasów narodzin Jezusa. Licznie zgromadzona publiczność, po raz kolejny, mogła przeżyć historię Maryi i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości i ciepła. Słowa płynące ze szkolnej sceny, uświadomiły nam wszystkim, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością wszyscy czekamy na te Święta.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy tak pięknie włączyli się w przygotowania do naszej uroczystości. To dzięki Wam, dzieci ślicznie i wiarygodnie wyglądały w strojach postaci, które odgrywały, a Józef i Maryja mogli schronić się w szopce betlejemskiej.

Pozostając w świątecznym klimacie, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Renata Płotała, wręczyła nagrody laureatom szkolnego konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową oraz własnoręcznie wykonane dekoracje świąteczne. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych szkolnych konkursach. Nagrodzone prace, a także inne gwiazdkowe ozdoby, podarowane przez uczniów i ich rodziców, trafiły na świąteczny kiermasz, z którego dochód zasili konto Rady Rodziców.
Pani przewodnicząca, w imieniu Rady Rodziców, życzyła wszystkim zgromadzonym zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, a następnie zaprosiła na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za wsparcie oraz pomoc w organizacji kiermaszu. To dzięki Wam ten dzień był wyjątkowym przeżyciem.

Organizatorzy:
Iwona Hume-Zielińska