Nocny Rajd Niepodległościowy

Kochani za nami kolejna wyprawa, ale tym razem była to wyprawa nocna. Grupa uczniów wraz z rodzicami, a było nas wszystkich razem 31 osób z naszej szkoły, wyruszyła 10.11.2019 roku w niedzielę, na Nocny Rajd Niepodległościowy. Zostaliśmy zaproszeni przez grupę PTTK "Wagant" z Trzebiatowa na wspólne świętowanie Dnia Niepodległości. Wymarsz rozpoczął się o godz. 20.30 z miejscowości Mrzeżyno. Szliśmy wałami przeciwpowodziowymi wzdłuż rzeki Regi aż do miejscowości Nowielice. Co prawda było ciemno, mgła, ale nasze latarki i czołówki dawały taką moc, że nawet w ciemnościach można było dojrzeć i podziwiać zakola rzeki. W sumie przeszliśmy około 14 km. W Nowielicach w Agroturystyce Dwie Podkowy, czekał na nas smaczny posiłek, ognisko i kiełbaski, które sami piekliśmy nad płomieniami. Pogoda i humory nam dopisywały, a dziewczyny z klasy 5c i 5b nawet umilały nam czas swoim śpiewaniem patriotycznych piosenek.
Dla takiego towarzystwa warto było poświęcić swój wolny czas. Już dziś możemy zaprosić innych maniaków wypraw pieszych na zimowy rajd, który odbędzie się w styczniu 2020 roku, także w nocy.

Lidia Radtke - opiekun koła PTTK