23.10.2019 r. Pasowanie na ucznia.
Właśnie dziś odbyła się bardzo ważna uroczystość pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim.
Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się piosenek, jak również wytrwale ćwiczyli podczas prób. Od samego rana panowała odświętna atmosfera - uczniowie byli ubrani w stroje galowe z biretami na głowach.
Uroczystość prowadziła uczennica kl. 7a - Katarzyna Bęgowska. Powitała zaproszonych gości - wiceburmistrza Kamienia Pomorskiego - Pana Leszka Szeflińskiego, dyrektor szkoły - Panią Renatę Jarczak, wicedyrektor szkoły - Panią Małgorzatę Kołodziejczyk, nauczycieli oraz rodziców i uczniów.
Dzieci zostały zaproszone do królestwa Szkołolandii. Każda klasa musiała wykonać zadania, których spełnienie gwarantowało przyjęcie ich do braci uczniowskiej. Pani dyrektor również zadała pytania, z którymi każda klasa świetnie sobie poradziła. Klasy, pod czujnym okiem swoich wychowawczyń, pięknie zaśpiewały piosenki przy akompaniamecie, grającego na pianinie, Pana Łukasza Stachyry.
Po wykonaniu zadań w niezwykle podniosłej atmosferze uczniowie ślubowali być pilnymi i wzorowymi uczniami, należycie wypełniać obowiązki ucznia oraz pomagać słabszym i młodszym w potrzebie.
Po ślubowaniu nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na uczniów. Dyrektor szkoły, Pani Renata Jarczak, ogromnym ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, dotykała ramion każdego dziecka, mówiąc: "Pasuję Cię na ucznia".
Na zakończenie uroczystości w świetlicy każdy uczeń otrzymał dyplom pasowania na ucznia oraz kuferek – niespodziankę pełen słodyczy. Była też chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe - z panem wiceburmistrzem, panią dyrektor, z panią wicedyrektor oraz wychowawczyniami i nauczycielami współorganizującymi proces kształcenia. Rodzice chętnie robili sobie zdjęcia ze swoimi pociechami.
Pełni wrażeń, w towarzystwie wzruszonych nauczycieli, uczniowie udali się na realizację kolejnej, w tym tak uroczystym dniu, niespodzianki - pojechali do Gryfic do kina na film pt.,,Wilk w owczej skórze". Zadowoleni uczniowie radośnie wrócili do domu.

Wychowawczynie i nauczyciele z klasy 1a, 1b i 1c