Pochwal się nam tym, co lubisz robić

W drugim tygodniu marca na naszej świetlicy szkolnej czekała na nas niespodzianka – akcja "Pochwal się nam tym, co lubisz robić". Szybko znalazło się kilkoro świetliczaków (a właściwie świetliczanek), którzy zapragnęli wcielić się w rolę nauczyciela i poprowadzić zajęcia dla reszty grupy.
Na pierwszy ogień (w przenośni, ale też dosłownie ☺) poszła Julia z klasy trzeciej, bo pochwaliła nam się swoją pasją, którą jest działanie w młodzieżowej drużynie pożarniczej. Podczas jej zajęć mieliśmy okazję uczestniczyć w symulacji ewakuacji świetlicy szkolnej w czasie zagrożenia pożarem. Julia opowiedziała nam również o zawodach, treningach i imprezach strażackich, w których uczestniczy jej drużyna. Mogliśmy obejrzeć także nagrody, które zdobyła. Na koniec został ogłoszony przez Julię konkurs na pracę plastyczną związaną z tematyką strażacką.
Następne zajęcia poprowadziła dla nas Martyna, też z klasy trzeciej. Opowiedziała nam o swojej pasji, którą jest muzyka. Martyna od kilku lat uczęszcza do szkoły muzycznej, gdzie uczy się gry na altówce. Na zajęciach mieliśmy okazję uczestniczyć w quizie na temat instrumentu, na którym gra nasza prowadząca. Usłyszeliśmy również wiele ciekawostek na temat różnych instrumentów oraz nauki w szkole muzycznej. Na koniec zajęć Martynka przeprowadziła różne zabawy muzyczne.
Ostatnie zajęcia przygotowała dla nas Julia z klasy pierwszej. Wybrała tematykę wielkanocno- wiosenną, tak też mieliśmy przyjemność rozwiązać wiele zadań i quizów oraz usłyszeć ciekawostki z związane z tym tematem. W trakcie zajęć każdy mógł opowiedzieć, jak Święta Wielkanocne obchodzone są w jego domu, jakie ciekawe rzeczy umieszcza w koszyczku ze święconką oraz jakie zwyczaje i tradycje jego rodzina podtrzymuje. Wiele frajdy sprawiła nam zabawa w "Króliki i uciekające marchewki" przygotowana przez Julię. Zajęcia zakończyły się ogłoszeniem konkursu na najpiękniejszą kartkę wielkanocną.
Wszystkim odważnym świetliczankom dziękujemy za wspaniałe zajęcia. Cieszymy się, że zechciałyście pochwalić się nam tym, co lubicie robić najbardziej.

Wychowawczyni świetlicy szkolnej,
Joanna Hamal