„Siedzę w domu i piszę…”- rozstrzygnięcie konkursu

Rozstrzygnięty został ogólnopolski konkurs literacki dla dzieci i młodzieży pt. "Siedzę w domu i piszę…" zorganizowany przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom". Wśród wyróżnionych (w kategorii do 10 lat) znalazła się uczennica klasy I B, Bianka Barwińska, której wychowawczynią jest p. Joanna Stępień.

Na konkurs napłynęło prawie 200 prac. Jury, w skład którego weszło m.in. troje pisarzy dla dzieci i młodzieży – przeczytało nadesłane opowiadania i wybrało najlepsze. "Prace młodych twórców to barwny zapis współczesnych czasów: niezwykłego doświadczenia "uwięzienia" w domu, lęku o najbliższych, tęsknoty za przyjaciółmi, a nawet za szkołą" - powiedziała Irena Koźmińska, prezes Fundacji "Cała Polska czyta dzieciom".

Więcej o pracy Bianki można się dowiedzieć w poniższym filmie (od 13 minuty):

Wychowawca Bianki wspomina, że to nie pierwszy sukces jej uczennicy. Oprócz talentu pisarskiego, Bianka pięknie recytuje, o czym świadczy wygrana dziewczynki (ex æquo z koleżanką, Weroniką Nawrocką, z klasy 1 c) w szkolnym Konkursie Recytatorskim i reprezentowanie szkoły w etapie powiatowym Małego Konkursu Recytatorskiego, który miał miejsce 7 marca w Kamieńskim Domu Kultury.
Uczennica zaprezentowała wiersze: "Zapach czekolady" Danuty Wawiłow oraz "Mój ukochany piesek" Rafała Lasoty.
Ogromny sukces!!! Serdecznie gratulujemy!!!