Starszaki przedszkolakom

Projekt zatytułowany "Starszaki przedszkolakom" jest oparty na prowadzeniu przez dzieci z klasy 4b ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim zajęć w grupie Krasnali z Przedszkola nr 2 w Kamieniu Pomorskim.
Drugi etap połączył tradycję bożonarodzeniową z nauką języka angielskiego. Celem zajęć było porównanie tradycji polskiej i angielskiej. Przedszkolaki poznały nazwy tradycyjnych potraw, dekoracji choinkowych oraz słodyczy typowych dla obu krajów. Ponadto uczyliśmy się dbania o bezpieczeństwo w trakcie zajęć ruchowych, współpracy oraz empatii. Starszaki przygotowały również naukę piosenki Jingle Bells oraz bitwę na śnieżki . Kule do zabawy zostały przygotowane przez dzieci z gazet. Uczniowie klasy 4b w czapkach Mikołajów wręczyli dzieciom upominki w postaci piłeczek kauczukowych z gwiazdkami w środku oraz cukierków. Starszaki w podziękowaniu otrzymały pierniczki przygotowane przez Krasnale i Panią Martę Kuligowską.