Sukces dziewcząt z kl. VIa w Ogólnopolskim Konkursie Gramatycznym w Warszawie

Od pięciu lat nasi uczniowie uczestniczą w ogólnopolskim Pijarskim Konkursie Gramatycznym. W pierwszym etapie wzięło w nim udział 2744 uczniów ze 156 szkół z całej Polski. Etap finałowy odbył się w Warszawie, w siedzibie Zespołu Szkół Pijarskich. Zakwalifikowały się do niego uczennice klasy VIa: Martyna Stasińska i Julia Zielińska. Dzięki systematycznej pracy i zdolnościom polonistycznym dziewczęta mogły stanąć w szranki z najlepszymi uczniami w wielu miast Polski, m.in. z Warszawy, Lublina, Krakowa, Kielc, Wrocławia, Krakowa, Gdańska. Poradziły sobie znakomicie, a zdobyty wynik sprawił, że zdobyły tytuł finalistek, którego nie przyznaje się w tym konkursie obligatoryjnie, gdyż trzeba zdobyć ponad 80% punktów. W nagrodę obie uczennice otrzymały dyplomy i nagrody.