Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim wzięli udział w Ogólnopolskim Pijarskim Konkursie Gramatycznym im. Ks. Onufrego Kopczyńskiego, twórcy pierwszej polskiej gramatyki. Konkurs został przygotowany przez Szkołę Podstawową i Publiczne Gimnazjum Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie. Nasi piąto- i szóstoklasiści z zapałem pracowali nad poszerzeniem wiedzy z wszystkich działów gramatyki.
Do etapu finałowego zakwalifikowała się Julia Mancewicz, która 10 marca, pod opieką nauczycielki, p. Iwony Warzbińskiej, wzięła udział w konkursowych zmaganiach w Warszawie. Niedawno otrzymane wyniki sprawiły nam ogromną radość. Julia zdobyła tytuł laureatki. To już kolejny sukces w ogólnopolskim konkursie polonistycznym!
Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 12 maja o godz. 9.30 w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie. Laureaci i ich opiekunowie wezmą udział w pikniku szkół pijarskich.

Iwona Warzbińska