Szkoła Podstawowa nr 2
im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim

Wielu z nas próbowało pisać wiersze. Wiemy, że często utwory te są niedocenione. Dlatego pragniemy wspomnieć dwa ważne sukcesy poetyckie w tym roku szkolnym Anny Kuliberdy, uczennicy klasy 6 A Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim.

W dniu 12 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinku, odbyła się gala finałowa, podczas której nagrodzono autorów najlepszych wierszy podczas IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pod tytułem "Niektórzy lubią poezję". Wydarzenie to, odbyło się już po raz siódmy, a czwarty w randze ogólnopolskiej. W tym roku zgłoszonych zostało prawie 900 prac, z których wytypowano i nagrodzono 36. Wśród laureatów była Anna Kuliberda, która otrzymała wyróżnienie II stopnia za wiersz pt. "Zaproszenie".

W ramach obchodu "Dnia Ziemi" w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, odbył się Wojewódzki Konkurs Plastyczno- Literacki "Drzewo w literaturze i sztuce". Zadanie polegało na napisaniu wiersza związanego tematycznie z drzewem. Konkurs literacki adresowany był do uczniów klas IV – VI z województwa zachodniopomorskiego, w którym pierwsze miejsce zdobyła Ania Kuliberda za utwór pt. "Jabłonka".