Wycieczka do Koszalina - bombki i pluszaki

W piątek, 29 listopada 2019 r., wczesnym rankiem uczniowie z klasy 3A oraz 3C wyruszyli autokarem w drogę do Koszalina. Cele naszej wycieczki była fabryka zabawek pluszowych Kolor-Plusz, w której dzieci zapoznały się z tajnikami powstawania pluszowych zabawek. Wiemy już, że maskotki powstają wg etapów:

• projektowanie;
  • wycinianie;
  • zszywanie;
  • mocowanie ozdób, oczu, nosów;
  • wywracanie na prawą stronę;
  • wypychanie;
  • zszywanie i wykańczanie.

Po zakończeniu zwiedzania na dzieci czekała miła niespodzianka, w postaci dużego, pluszowego misia oraz żyrafek-breloczków.

W doskonałych humorach wyruszyliśmy do następnego celu naszej wycieczki, czyli fabryki bombek. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób powstają bombki, na czym polega ich srebrzenie, jak prawidłowo dekorować bombki, a także jak je suszyć. Dzieci miały możliwość udekorowania własnej bombki oraz kupna gotowych wyrobów.

Po dniu pełnym wrażeń, wisienką na torcie okazała się wizyta w restauracji McDonald. Posileni i szczęśliwi mogliśmy wracać do stęsknionych rodziców.

Wychowawczynie klas III