Zwycięstwo Julii Mancewicz w ogólnopolskim konkursie polonistycznym

Miło nam poinformować, że Julia Mancewicz, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim zajęła 1. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Z poprawną polszczyzną na co dzień", który odbył się 27 marca br. w Warszawie. Osiągając zwycięstwo, Julia wyprzedziła aż 87 finalistów z klas piątych i szóstych z całej Polski.
Nadrzędnym celem konkursu jest propagowanie umiejętności posługiwania się poprawnym językiem polskim wśród uczniów. Do gmachu Polskiej Akademii Nauk (tu corocznie odbywa się konkurs) przyjeżdżają najlepsi: od pierwszej klasy szkoły podstawowej – do matury. Uczniowie oceniani są w sześciu kategoriach, w zależności od wieku. Konkurs jest zorganizowany w trzech etapach. W pierwszym – zadaniem dla uczestników było rozwiązanie testu z jedną poprawną odpowiedzią. W drugim etapie należało dokonać korekty bardzo trudnego tekstu. Trzeci etap to ogólnopolski finał konkursu, gdzie spotykają się najlepsi młodzi znawcy naszego ojczystego języka. Tu czeka wszystkich uczestników niełatwe zadanie: praca literacka.
Jak widać, praca Julii przypadła do gustu jury konkursu, którego przewodniczącym był znany dziennikarz, Andrzej Jonas. Warto nadmienić, że od początku bieżącego roku szkolnego Julia pracuje według indywidualnego programu języka polskiego, stworzonego specjalnie dla niej, przez panią Iwonę Warzbińską, polonistkę ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim.