Dzień kolorowej skarpetki w klasie 2 b

W pierwszy dzień wiosny obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.
Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21. dzień 3. miesiąca w roku ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci, chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia – trisomia 21.
Ubraliśmy kolorowe skarpety nie do pary, uczniowie i uczennice przy pomocy rodziców wykonali skarpetkowe pacynki. Rozmawialiśmy na temat jak ważna jest tolerancja zrozumienie i szacunek okazywany innym ludziom. Na koniec każdy z nas wykonał pracę plastyczną.

Pozdrawiamy wiosennie
Uczniowie i uczennice klasy 2 b wraz z wychowawczynią Joanną Stępień.