Drodzy rodzice, kochani uczniowie

Nasza szkolna świetlica ponownie przystąpiła do kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji "Bożonarodzeniowa paczka dla Bohatera II wojny światowej", a także organizuje pomoc dla Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie. Podobnie jak w poprzednim roku szkolnym, będziemy zbierać żywność, artykuły chemiczne, środki do dezynfekcji, środki opatrunkowe. Oprócz tego mile widziane koce, ręczniki, ciepłe skarpety (nowe), woda mineralna, chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe, maseczki ochronne na twarz, rękawiczki jednorazowe. Ale tak naprawdę co damy, to się przyda. Zebrane artykuły przeznaczymy na paczki dla kombatantów walczących na wszystkich frontach II wojny światowej, żołnierzy podziemia niepodległościowego w kraju w czasie wojny jak i po jej zakończeniu, a także podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie, którymi są osoby samotne, w starszym wieku, niepełnosprawne fizycznie, osoby przewlekle somatycznie chore, nie mające możliwości zakupienia potrzebnych artykułów. Wierzę, że wspólnie wesprzemy Dom Pomocy Społecznej znajdujący się niedaleko Kamienia Pomorskiego jak i bohaterów II wojny światowej mieszkających na terenie naszego województwa. Wiemy, że wielu powstańców, żołnierzy, żyją w bardzo złych warunkach, ubogo. Emerytura bądź renta, którą otrzymują nie zawsze wystarcza im na jedzenie, a do tego dochodzą jeszcze lekarstwa, opłaty. Szczególnie w tym trudnym czasie kiedy panuje w Polsce i na świecie wirus COVID - 19, pomóżmy tym ludziom, Naszym Bohaterom.
Wierzę Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie, że Wasze dobre serce i chęć niesienia pomocy innym, pomogą nam zebrać tak wiele, albo jeszcze więcej jak w poprzednim roku szkolnym. Wasze zaangażowanie w różnorodne akcje wolontariackie organizowane przez naszą szkołę przynosiły niesamowite rezultaty i uśmiech na twarzy osób potrzebujących. Wierzę, że wspólnie wesprzemy Dom Pomocy Społecznej znajdujący się niedaleko Kamienia Pomorskiego oraz X Akcję "Bożonarodzeniowa paczka dla Bohatera II wojny światowej". Akcja będzie trwała od 09 listopada do 15 grudnia 2020 r. Jeśli będzie potrzeba, to przedłużymy naszą akcję. W związku z tym iż praca szkoły została zawieszona na czas wirusa, artykuły dla Domu Pomocy Społecznej i dla bohaterów wojennych prosimy przynosić do szkoły i zostawić u pani Małgosi (szatniarki) w godz. od 8.00 do 14.00. Jeśli nie można dostarczyć artykułów do szkoły, a chcą Państwo wesprzeć naszą akcję, można wysłać informację na e - dziennik do nauczycieli świetlicy bądź zadzwonić do pani Lidii Radtke tel. 605-179-233 lub do pani Joanny Hamal tel. 669-773-837, a my przyjedziemy i odbierzemy artykuły.