BohaterON w Twojej Szkole

Od kilku już lat na przełomie września i października uczniowie naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim projekcie "BohaterON w Twojej Szkole". Projekt jest częścią kampanii o tematyce historycznej "BohaterON – włącz historię!", która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych kartek z życzeniami. Akcja ma "edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną". W  tym roku organizator zmienił formułę projektu. Nie udostępnił dedykowanych akcji pocztówek. Zrezygnowano również z indywidualnego przygotowywania kartek - laurek przez uczniów. Efektem końcowym realizowanego w szkole projektu było stworzenie pamiątkowych albumów z życzeniami dla Powstańców. Jak co roku, akcja cieszyła się dużym uznaniem wśród naszej młodzieży, która wykazała się wielką kreatywnością i pomysłowością. Biorąc udział w tym ogólnopolskim projekcie uczniowie oddali cześć Bohaterom Powstania Warszawskiego. Pokazali, że pamiętają o tak ważnym w historii Polski wydarzeniu i jego uczestnikach.

Szkolny koordynator projektu
Kamila Gierżatowicz