Klasa 2 b wraz z wychowawczynią Joanną Stępień z radością przystąpiła do szkolnego projektu dotyczącego znanego na całym świecie polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Dzieci przeniosły się w dawne czasy, w których żył sławny muzyk. Poznały historię jego życia, obejrzały edukacyjny film nawiązujący do twórczości oraz miejsca urodzenia Chopina - Żelazowej Woli gdzie teraz funkcjonuje muzeum. Pan Łukasz Stachyra, który jest inicjatorem i twórcą projektu wcielił się w postać małego Frycka, który uczył się grać oraz komponować. Dzieci miały okazję grać na skrzypcach, pianinie oraz poznać i wysłuchać utwory wielkiego mistrza.
Wykonały również pracę plastyczną "Żelazowa Wola - miejsce w którym wszystko się zaczęło"
Projekt przewidziany jest na 4 spotkania więc jeszcze wiele przed nami.
Dziękujemy Panu Łukaszowi za zaproszenie do projektu.
Uczniowie i uczennice z klasy 2 b wraz z wychowawczynią