Konkurs wiedzy o Patronie szkoły

"Myślę, że na swój sposób spełnił tęsknoty nas wszystkich za wielką przygodą, wyprawą za najdalszy horyzont, a Was, młodych, ośmielił: że warto marzyć. Bo w dużej mierze od nas tylko zależy, czy marzenie stanie się planem, a plan jutrzejszym faktem"

Wojciech Żukrowski, przyjaciel żeglarza

27 maja 2011 roku, odbyła się uroczystość nadania naszej szkole imienia żeglarza, dziennikarza i zasłużonego Polaka kapitana Leonida Teligi.

Leonid Teliga to człowiek o niezłomnym charakterze, który potrafił wbrew przeciwnościom losu spełnić swoje marzenia. Pokonał wiele przeszkód i osiągnął cel – opłynął samotnie świat jako pierwszy Polak i Słowianin. Mając takiego patrona, uczniowie "Dwójki" z dumą noszą jego imię i pamiętają o jego wspaniałych dokonaniach.
Przypadająca w bieżącym roku 10. rocznica tego wydarzenia stała się doskonałą okazją do przypomnienia sylwetki Leonida Teligi. 17 czerwca odbył się szkolny konkurs wiedzy o Patronie szkoły pn "Nasz patron – Leonid Teliga". Oto laureaci:

1. I m. – Krzysztof Bęgowski
  2. II m. – Emilia Wilczyńska i Martyna Zawiasa