Międzynarodowy projekt edukacyjny "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki" jako innowacja pedagogiczna w klasach 2a i 2 b.

Tegoroczna edycja jest nieco odmienna od poprzedniej.
Poprzez czytanie lektur, uczniowie włączą się w aktywną działalność edukacyjną. Poruszanie ważnych wątków natury ekologicznej, przyczyni się do wzmocnienia więź ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwinięcia poczucie troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.
Ponadto:
Tegoroczna edycja projektu edukacyjnego "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki" ma zasięg międzynarodowy i skierowana jest do uczniów klas I-III.
W roku szkolnym 2020/2021 postacią przewodnią po projekcie stanie się mała chmurka Tosia, która ukaże dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęci uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Wszystko będzie spójne z czytaną lekturą.
W projekcie pojawią się trzy moduły, z których każdy będzie bezpośrednio związany z porą roku (jesień, zima, wiosna). Projekt będzie zgodny z podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021. Udział w projekcie będzie wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji kluczowych u uczniów. Uczniowie klas 2 a i 2 b zrealizowali 1 moduł projektu. Było bardzo twórczo, kreatywnie i radośnie. Nauka i zabawa szła z sobą w parze a uśmiech naszych uczniów to prawdziwy powód do dumy.
Pełni zapału przystępujemy do modułu 2.
Uczniowie i uczennice z klas 2a i 2 b

Joanna Stępień - wychowawczyni klasy 2 b