Zakończenie roku szkolnego klas VIII

"Ktoś, kiedyś, gdzieś powiedział, że życie składa się z powitań i pożegnań. Powitania są radosne i zapowiadają coś nowego, pożegnania uświadamiają nam, że coś się kończy. Minęło osiem lat, odkąd wstąpiliśmy w mury tej szkoły i witano nas jako najmłodszych uczniów. Osiem lat, podczas których dorastaliśmy.

Teraz stajemy przed Wami, drodzy nauczyciele i wychowawcy, aby pożegnać tę szkołę - szkołę, w której każdy z nas pozostawi cząstkę siebie. Tu bowiem przeżywaliśmy radość naszych sukcesów i gorycz pierwszych porażek. Tu zawiązały się przyjaźnie, które pragniemy pielęgnować jak najpiękniejszy kwiat. Tu przeżywaliśmy chwile, o których nie chcemy zapomnieć. Tu poznawaliśmy i próbowaliśmy zrozumieć otaczający nas świat.

Dziś nadeszła pora rozstania z beztroskimi chwilami, które pozostaną na zawsze w naszych sercach. Pożegnanie to czas rozważań i refleksji Towarzyszy nam smutek, ale i radość. Radość - bo mogliśmy stanowić cząstkę tej szkoły, bo poznaliśmy wyjątkowych ludzi, bo doceniono nas i wysłuchano, bo pokazano nam właściwą drogę w życiu, nauczono, jak bezpiecznie pokonywać jej wyboje i nieoznakowane zakręty.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi - te słowa Jana Pawła II niechaj będą wyrazem uznania dla Was, Drodzy Nauczyciele, Kochani Wychowawcy! Dzieliliście się z nami swoją wiedzą, z uporem i oddaniem kształtowaliście nasze umiejętności i postawy, uczyliście nas wytrwałości, dodawaliście odwagi, zachęcaliście do działania. Dziękujemy!"

Te słowa skierował jeszcze dzisiaj wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Maciej Kułaga, prowadzący ostatni już apel tegorocznych ósmoklasistów, do nauczycieli żegnanej przez nich szkoły podstawowej, 25 czerwca 2021 roku.

Uroczystość pożegnania uczniów klas ósmych zaszczycili swoją obecnością: burmistrz, pan Stanisław Kuryłło, dyrektor naszej szkoły, pani Renata Jarczak, wicedyrektor, pani Małgorzata Kołodziejczyk, wychowawcy, nauczyciele oraz rodzice.

Wśród słów skierowanych do naszych absolwentów były życzenia na nowy etap życia. Natomiast ósmoklasiści złożyli ślubowanie żegnanej szkole – Szkole Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, strzec wiernie jej honoru oraz dalszą nauką i pracą rozsławiać jej imię.

W dalszej części uroczystości nastąpiły wpisy do Złotej Księgi. Oliwia Kasiubowska i Kamil Szymański, to uczniowie, którzy decyzją rady pedagogicznej zasłużyli na ten zaszczyt dzięki swojej pracy, której efektem są celujące i bardzo dobre wyniki w nauce, dzięki wzorowej postawie oraz reprezentowanie szkoły w różnych konkursach.

Pani dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy wyróżnili się w nauce. Podziękowała za wzorowe wychowanie dzieci oraz pomoc, dzięki której mogły z tak wspaniałymi wynikami zakończyć edukację w szkole podstawowej.

Zostały wręczone uczniom Nagrody Burmistrza (Kamil Szymański, Oliwia Kaszubowska), nagroda za konkurs kuratoryjny (Kamil Szymański) oraz nagrody za szczególne osiągnięcia i sukcesy w nauce (Martyna Grzybowska, Maciej Kułaga, Oliwier Patro, Maria Sito, Kamil Szymański, Emilia Wilczyńska z klasy 8a oraz Maja Dziuba, Oliwia Kasiubowska, Julia Lis, Weronika Popiołek z klasy 8b).

W wyniku plebiscytu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski wśród uczniów klas IV – VIII, zostali wyróżnieni także nauczyciele. Otrzymali oni dyplomy w czterech kategoriach: Nauczyciel na Wagę Złota, Wielki Sercem, Żartowniś Roku, Stróż Wiedzy.

Na koniec uczniowie klas 8a i 8b stanęli do ostatniego, pamiątkowego zdjęcia i rozeszli się z wychowawcami do klas.

Powodzenia już poza murami naszej szkoły!