Afryka dzika

7 i 8 października uczniowie klasy II a wzięli udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych Afryce. Na początku obejrzeli filmy edukacyjne oraz prezentacje dotyczące Afryki. Wskazywali na mapie kontynent afrykański, otaczające go oceany i morza oraz wyspę lemurów – Madagaskar. Uczniowie bardzo chętnie dzielili się swoją wiedzą na temat zwierząt zamieszkujących kontynent afrykański oraz rosnących tam roślin. Podczas zajęć technicznych wykonali kolorowe, papierowe słonie. Na plastyce natomiast tworzyli prace pt. "Zachód słońca w Afryce".

Czy wiesz, że…

1. W Afryce znajduje się osiem głównych regionów geograficznych, z których każdy ma swój niepowtarzalny krajobraz: pustynia Sahara, sawanna, Sahel, Wielkie Jeziora Afrykańskie, Wybrzeże Suahili, RPA i las deszczowy.
  2. Afrykańska sawanna to tropikalne łąki o dość dużych rozmiarach, pokrywające mniej więcej połowę kontynentu.
  3. Sahara jest największą pustynią na świecie. W rzeczywistości jest większa niż Stany Zjednoczone.

Dorota Konarska – wychowawczyni klasy II A
Katarzyna Kubik – nauczyciel współorganizujący kształcenie w klasie II A