Bohateron w Twojej Szkole

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskim projekcie "BohaterON w Twojej Szkole". Projekt jest częścią kampanii o tematyce historycznej "BohaterON – włącz historię!", która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Akcja ma wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Na lekcjach historii, w oparciu o materiały proponowane przez organizatora projektu, przeprowadzono zajęcia poświęcone tematyce Powstania Warszawskiego. Uczniowie klas V-VI wysłuchali wspomnień jednego z powstańców, Pana Stanisława, który swoją opowieścią przeniósł wszystkich do okupowanej, powstańczej Warszawy. Słuchowisko "Mały roznosiciel nadziei" dostarczyło nam wielu wzruszeń i skłoniło do refleksji. Uczniowie starszych klas zapoznali się z najważniejszymi wydarzeniami dotyczącymi Powstania w oparciu o lekcję prowadzoną na kanale "Co za historia". Choć w tym roku przygotowanie indywidualnych kartek i laurek dla Powstańców nie było obowiązkową formą, to jednak wielu naszych uczniów podjęło się tego zadania. Jak co roku młodzież wykazała się wielką pomysłowością i kreatywnością. Efekty jej pracy można obejrzeć w galerii zdjęć.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

Szkolny koordynator projektu
Kamila Gierżatowicz