Dzień Świętego Patryka

Uczniowie klas, 4b, 5a, 6a, 6b i 7a wzięli udział w klasowych projektach związanych z Dniem św. Patryka, który odbył się 17 marca.
Dzień Świętego Patryka jest dniem wolnym od pracy w Irlandii, Irlandii Północnej, Nowej Fundlandii i Labradorze oraz na Montserrat. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje właśnie zieleń.
Nasi uczniowie w swoich pracach umieszczonych na brystolach zawarli podstawowe informacje o patronie, obyczajach i symbolach związanych tym wyjątkowym dniem.

Edyta Gutowska