I Jesienny Turniej Sportowy dla klas II

2 listopada uczniowie klas II wzięli udział w I Jesiennym Turnieju Sportowym. Zawody odbyły się na boisku Hali Widowiskowo – Sportowej w Kamieniu Pomorskim.
Rywalizacja rozpoczęła się od rozgrzewki, którą poprowadziła Pani Mariola Wronkiewicz. Następnie uczniowie ustawili się w grupach i przypomnieli sobie zasady zabaw. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem wykonywali konkurencje wśród których znalazły się m. in. bieg z woreczkiem na głowie, toczenie piłki, skakanie na skakance.
Głównym celem turnieju było:

• rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej poprzez udział w zabawie,
  • dbanie o rozwój kultury fizycznej wśród dzieci oraz budzenie zainteresowania sportem poprzez udział w ciekawych konkurencjach,
  • kształtowanie wśród dzieci zasady fair play,
  • osiągnięcie przez uczniów lepszego poziomu sprawności fizycznej.

Serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi Szczudle – dyrektorowi MOSiR za bezpłatne użyczenie boiska.

Wychowawczynie klas II