Kasztanowe ludziki

Chyba większość dzieci będąc na dworze o tej porze roku zbiera kasztany. Jesiennym zwyczajem jest tworzyć z nich ludziki przy pomocy zapałek, wykałaczek czy plasteliny. Uczniowie klasy II a podczas edukacji technicznej wykonywali różne zwierzęta oraz postacie. Wykorzystywali do tego kolorowe piórka, liście, żołędzie, jarzębinę, kreatywne oczka. Większość elementów łączyli plasteliną lub wykałaczkami, jednak do przyklejenia oczek użyty został klej na gorąco. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem, własnej inicjatywy, mając coraz to nowe pomysły tworzyły koniki, smoki oraz rajskie ptaki.
Kasztanowe ludziki to chyba najstarsza i najbardziej popularna jesienna zabawa dla dzieci, którą na pewno każdy dorosły pamięta z własnego dzieciństwa.

Dorota Konarska – wychowawczyni klasy II A
Katarzyna Kubik – nauczyciel współorganizujący kształcenie w klasie II A