Konkurs plastyczny "Moja mała ojczyzna" w Kamieniu Pomorskim i Kowarach

Od początku grudnia można oglądać w kamieńskim Muzeum wystawę prac konkursowych wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 z Kowar w ramach Konkursu Plastycznego "Moja Mała Ojczyzna" organizowanego pod patronatem Burmistrza Kowar i Burmistrza Kamienia Pomorskiego. W konkursie zorganizowanym w obu miastach partnerskich uczestniczyli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim. Ich prace zostały przesłane do Kowar i tam wyeksponowane na wystawie.

Celem konkursu było kształtowanie emocjonalnej więzi z własnym regionem, wzmacnianie patriotyzmu lokalnego, upowszechnianie wiedzy na temat najbliższego regionu oraz popularyzowanie działań plastycznych i poszerzenie wiedzy z zakresu posługiwania się różnymi technikami.

Uczniowie przygotowali kilkadziesiąt prac, które oceniała Komisja konkursowa, w skład której wchodzą nauczyciele z w/w szkół, uczniowie oraz wyznaczeni pracownicy z Urzędów Miejskich w Kamieniu Pomorskim i w Kowarach.

Poniżej prezentujemy wyniki prac w poszczególnych kategoriach przesłanych przez uczniów z Kowar:

1. Magdalena Karczyńska kl. I
  2. Adam Gątarz kl. II
  3. Liliana Młotkowska kl. II

Wyróżnienia:

• Jakub Wachowiak kl. lII
  • Nadia Kochanek kl. III
  • Hanna Schenk kl. III
  • Ksawier Kruczykowski kl. III

Klasy IV-V

1. Jakub Pepłowski kl. V
  2. Maja Stępień kl. IV
  3. Marcel Dominiak kl. V

Wyróżnienia:

• Julia Poliałowska kl. IV
  • Nikola Chojnowska kl. V

Klasy VI-VIII

1. Dominik Okoński kl. VII
  2. Alan Frątczak kl. VII
  3. Amelia Pazdan kl. VII

Prace uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kamieniu Pomorskim zaprezentowane zostały w Kowarach.

Poniżej przedstawiamy wyniki uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim.

• I miejsce z ilością 116 głosów - Borys Więcek
  • II miejsce z ilością 88 głosów - Gabriela Niedźwiedź
  • III miejsce z ilością 78 głosów - Natalia Stelmach

• Patrycja Graj (69 głosów)
  • Aleksandra Wikło (64 głosy)

Klasy IV-VIII

• I miejsce z ilością 189 głosów - Martyna Skierska
  • II miejsce z ilością 93 głosów - Lena Kamińska
  • III miejsce z ilością 78 głosów - Lena Polińska

• Marcel Zieliński (73 głosy)
  • Natasza Stępień (71 głosów)

Nagrodami w konkursie były bony książkowe do wykorzystania w sieci Empik oraz upominki rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Kamienia Pomorskiego, Burmistrza Kowar i Fundację "Zosia" z Kamienia Pomorskiego.

Warto podziękować Paniom Dorocie Jędrzejewskiej-Motyka i Pani Dorocie Konarskiej które zaangażowały się w konkurs jako opiekunowie poszczególnych grup wiekowych w kamieńskiej "Dwójce". Koordynatorem konkursu był Andrzej Jędrzejewski - psycholog szkolny.

Źródło: strona www.kamienpomorski.pl, informacja własna szkoły