Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Tolerancja to trudne słowo, którego znaczenie znają doskonale dzieci z edukacji wczesnoszkolnej. Rozmowa z uczniami klas I-III na temat akceptacji drugiego człowieka odbyła się w listopadzie podczas zajęć z pedagogiem szkolnym. Po obejrzeniu bajki "Brzydkie Kaczątko" oraz prezentacji multimedialnej poruszającej kwestę tolerancji maluchy usłyszały, że każdy potrzebuje szacunku, opieki, zrozumienia, akceptacji, przyjaźni i miłości.
Spotkanie pod hasłem "Hej kolego, akceptuj drugiego" miało na celu zwrócenie uwagi, że:

• nie wszyscy muszą być tacy sami;
  • nie wolno wytykać innym ich niedoskonałości, inności czy ułomności;
  • nie należy osądzać drugiego człowieka, bez wcześniejszego poznania go lub motywów jego zachowania;
  • wszyscy czują oraz myślą inaczej i mają do tego prawo; ta odmienność nie może być powodem do wyszydzania i drwienia z kogoś.

Na koniec zajęć dzieci otrzymały Gazetkę Pedagoga Szkolnego na temat tolerancji.