Nocny Marsz Niepodległościowy

W nocy z 10 na 11 listopada 2021 roku, grupa 28 osobowa z Kamienia Pomorskiego wyruszyła wraz z grupą z Trzebiatowa na Nocny Marsz Nordic Walking "Szlakiem Waganta". Do przebycia mieliśmy 14 kilometrów, szliśmy trasą przy morzu oraz wałami przeciwpowodziowymi z Mrzeżyna do Trzebiatowa. Z latarkami na głowach wyglądaliśmy trochę jak ufoludki, przybysze z innej planety. Wystartowaliśmy o godz. 20.30 a na miejscu (przystań kajakowa w Trzebiatowie) już pierwsze zespoły były po godz. 23.00. Kiedy wszyscy dotarli na miejsce, przy ognisku, o godz. 24.00, odśpiewaliśmy Hymn Narodowy, gdyż był to już 11 listopada, a więc Święto Niepodległości. Zajadając smaczną kiełbaskę upieczoną w ognisku i popijając cieplutką herbatę, wspólnie śpiewaliśmy znane pieśni patriotyczne, które często śpiewane są podczas obchodów Dnia Niepodległości. W miłym towarzystwie nawet zimno i zmęczenie nam nie przeszkadzało. Do Kamienia wróciliśmy około godziny 2.00 w nocy. Dla niektórych osób był to pierwszy tak długi i nocny marsz, cieszymy się, że udało się każdemu zakończyć taką wyprawę. Że zamiast siedzieć w domu przed komputerem bądź telewizorem, poświęciliście swój wolny czas na świętowanie Dnia Niepodległości w inny sposób. Mamy nadzieję, że na kolejne rajdy piesze będzie tak liczna grupa.

Szkolna grupa PTTK "ŁAZIKI"