Poznajemy jesienne kwiaty

Jesień to piękna pora roku obfitująca w różnorodność barw. W tym czasie w przyrodzie zachodzi wiele fascynujących i ciekawych zjawisk, które inspirują do organizowania różnorodnych wycieczek. .Dzieci bardzo chętnie zgłębiają tajniki jesiennej przyrody, podziwiają piękno krajobrazu, zbierają i gromadzą w "kąciku przyrody" jesienne skarby Chętnie zapoznają się z rodzajem prac wykonywanych w ogrodzie, polu i sadzie.
4 października uczniowie klasy II a wzięli udział w zajęciach przyrodniczych dotyczących jesiennych kwiatów. Na początku wysłuchali opowiadania "Chryzantema" autorstwa W. Szydłowskiej. Następnie oglądali i nazywali kwiaty kwitnące jesienią – chryzantemy, astry, cynie, aksamitki, róże i słoneczniki. Z wielkim zainteresowaniem przyglądali się przyniesionym roślinom oraz nazywali ich części – łodyga, liście, pąk, kwiat. Na zakończenie zajęć wszyscy rysowali w zeszytach wybrany jesienny kwiat.

Dorota Konarska – wychowawczyni klasy II A
Katarzyna Kubik – nauczyciel współorganizujący kształcenie w klasie II A