Poznajemy nadmorski krajobraz

19 maja podczas wycieczki do Dziwnowa uczniowie klas II a i II c poznali charakterystyczne cechy krajobrazu nadmorskiego. Na początku zobaczyli na tablicy informacyjnej Urzędu Morskiego w Szczecinie z czego zbudowana jest wydma, odczytywali nazwy rośli rosnących na wydmach. Następnie udali się na spacer promenadą i oglądali roślinność zasadzoną na wydmach. Dzieci dowiedziały się, że niszczenie wydm oraz rosnących na niej roślin jest zabronione.

Czy wiesz, że…
1.Ruchome Wydmy położone są na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, który jest jednym z dwóch nadmorskich parków tego typu w Polsce. Został specjalnie utworzony po to, aby osłonić bagna, torfowiska, lasy, bory i jeziora przybrzeżne.
2.Największa wydma, należąca do słynnych Ruchomych Wydm, ma aż 500 hektarów powierzchni.

Dorota Konarska, Katarzyna Kubik i Grażyna Wasielewska