Poznajemy tradycje bożonarodzeniowe

22 listopada uczniowie klas I c oraz II a udali się na warsztaty bożonarodzeniowe do Dworku Tradycja w Bełcznej k. Łobza.
Po dotarciu na miejsce dzieci zostały podzielone na 3 grupy.

• Pierwsza grupa udała się na warsztaty, w trakcie których wypiekła tradycyjne pierniki bożonarodzeniowe. Na początku każde dziecko dokładnie umyło ręce. Następnie ubrało fartuszek i przystąpiło do wykonywania zadania. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, jakie przyprawy zostały dodane do ciasta. Własnoręcznie mieliły mieszankę przypraw w moździerzu. Po wykonaniu zadania wszyscy zjedli pyszne ciasto i wypili kompot.
  • Druga grupa udała się do drewnianej chaty, w której wykonywaliśmy ekologiczne mydełko o zapachu pomarańczy, świerku lub róży.
  • Trzecia grupa przeszła do salki warsztatowej, w której znajdowały się wysuszone zioła. Dzieci oglądały je, wąchały. Dowiedziały się, na jakie dolegliwości należy je stosować. Po prezentacji ziół każdy wykonał herbatkę składająca się mieszanki ziół, suszonej pomarańczy, jarzębiny oraz jabłka. Na zakończenie uczestnicy warsztatów zjedli pyszną zupę pomidorową.

W wolnym czasie każda grupa miała okazję pobawić się w ogrodzie, pograć w szachy lub pobujać się na huśtawkach.

Dorota Konarska – wychowawczyni klasy II a
Katarzyna Kubik – nauczyciel współorganizujący kształcenie w klasie II a