Przemoc boli

Przemoc ma wiele twarzy, jednak bez względu na jej rodzaj, zawsze boli i rani tak samo.

W ramach zapobiegania agresji i przemocy w szkole oraz przybliżenia uczniom ich skutków, zarówno dla ofiar, sprawców czy świadków, zaproponowano dzieciom klas I-III wzięcie udziału w Szkolnym Konkursie Literackim pod tytułem "Przemoc boli".

Klasy I – kategoria wiersz

• I miejsce – Maja Podgórska, 1b
  • II miejsce – Hania Musiał, 1a

Klasy III – kategoria wiersz

• I miejsce – Julia Iwańcz, 3a
  • II miejsce – Patrycja Graj, 3a

Klasy II – kategoria opowiadanie

• I miejsce – Wojciech Szymczyk, 2b

Klasy III – kategoria opowiadanie

• I miejsce – Bianka Barwińska, 3b

Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody po feriach zimowych, a ich wiersze znajdą się w Gazetce Pedagoga Szkolnego, którą otrzymają wszystkie dzieci z edukacji wczesnoszkolnej na zajęciach profilaktycznych podejmujących tematykę zapobiegania agresji i przemocy. Spotkania z uczniami odbędą się w lutym 2022 r.

Gratuluję wszystkim dzieciom, które kolejny raz podjęły się twórczego wysiłku i rozwijają swoje literackie uzdolnienia.

Katarzyna Pycka – pedagog szkolny