Realizacja projektu "Zdrowo jemy i w zawodach sportowych udział bierzemy"

10 czerwca br. uczniowie klas 1-3 spotkali się z psychodietetykiem Panią Leną Leśniak, która porozmawiała z nimi o zdrowym odżywianiu. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie zasady zdrowego stylu życia, nauczyli się obliczać ile łyżeczek cukru znajduje się w danym produkcie. Dowiedzieli się również, jakie są konsekwencje jedzenia niezdrowej żywności oraz prowadzenia siedzącego trybu życia.
Po spotkaniu z psychodietetykiem dzieci wzięły udział w zajęciach kulinarnych. Przygotowały kanapki, koktajle, smoothie zgodnie z zasadami przekazanymi przez Panią Lenę Leśniak. Największą popularnością wśród dzieci cieszył się koktajl z pokrzywy, jabłka, banana i pomarańczy oraz tradycyjny koktajl z jogurtu naturalnego i truskawek.
Projekt "Zdrowo jemy i w zawodach sportowych udział bierzemy" realizowany jest w ramach programu MIKRODOTACJE, LOKALNE PRZEDSIĘWZIĘCIA FIO w WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM 2021-2023.