Słowa ranią przez całe życie

Szanowni Rodzice.

Przekazuję Państwu kolejne materiały dotyczące przeciwdziałania przemocy wobec dzieci. Materiały powstały w ramach kampanii społecznej, mającej na celu uświadomienie dorosłym, że przemoc werbalna niesie ze sobą długotrwałe negatywne konsekwencje.

"Różne formy krzywdzenia psychicznego, w tym agresji werbalnej wobec dziecka, czasem na resztę życia zostawiają ślady w sferze emocji, myślenia o sobie czy umiejętności budowania trwałych, opartych na szacunku relacjach z innymi ludźmi. Agresja werbalna to krzyk, upokarzanie, wyzwiska czy oblegi kierowane do dziecka, ale także zachowania, jak: kpienie, złośliwe żarty z dziecka, ironiczne odpowiadanie na pytania czy zawstydzanie go w towarzystwie innych osób". (Aneta Kwaśny, Magdalena Kłobukowska, Dziecko krzywdzone nr 4 (37) 2011, Fundacja Dzieci Niczyje)

Zapraszam do zapoznania się z ulotką:

pdfUlotka na temat przemocy wobec dzieci - PDF2,1 MB

Katarzyna Pycka – pedagog szkolny