"Do kraju tego (...) Tęskno mi, Panie"

11 listopada obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości. Upamiętnia ono odzyskanie przez nasz kraj niepodległości w 1918 r., po 123 latach niewoli (1795–1918). Święto zostało ustanowione w kwietniu 1937 r. Dzień 11 listopada jest datą symboliczną, odnoszącą się do terminu zakończenia I wojny światowej poprzez zawarcie układu rozejmowego w Compiègne, pomiędzy Ententą i Cesarstwem Niemieckim. Związane jest to również z powrotem do Warszawy marszałka Józefa Piłsudskiego, który wcześniej przebywał w niewoli w Magdeburgu.
10 listopada uczniowie klasy II A wzięli udział w zajęciach upamiętniających 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w czasie których rozmawiali na temat treści hymnu narodowego, okoliczności jego powstania. Redagowali i zapisywali odpowiedzi na pytania dotyczące tekstu "Niepodległość Polski". Wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne takie jak: "Rota", "Szara piechota", "My pierwsza brygada", "O mój rozmarynie".
Na zakończenie wyszukiwali w wykreślance słowa związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Dorota Konarska – wychowawczyni klasy II A
Katarzyna Kubik – nauczyciel współorganizujący kształcenie w klasie II A