Wizyta w „Parku Miniatur i Kolejek” w Dziwnowie

19 maja uczniowie klas II a i II c odwiedzili "Park Miniatur i Kolejek" w Dziwnowie. Dzieci miały okazję zobaczyć repliki wszystkich polskich latarni morskich wykonanych w skali 1:10. Dzieci z zainteresowanie słuchały ciekawostek opowiadanych przez Pana Bartka. Wszystkim bardzo podobały się miniaturowe kolejki poruszające się po terenie kompleksu. Każdy uczestnik wycieczki udał się na przejażdżkę kolejką.
Po zakończonym zwiedzaniu dzieci kupiły sobie lody i gofry oraz drobne pamiątki. Następnie bawiły się na dmuchańcu oraz pobliskim placu zabaw.
Wycieczka do Dziwnowa była bardzo udana. Wszyscy uczestnicy wrócili do domów z plecakami pełnymi pamiątek oraz opalenizną na twarzy.

Czy wiesz, że…

1. W Polsce działa 15 latarni morskich.
  2. Najmniejszą latarnią morską w Polsce jest 13,5 metrowa latarnia w Jastarni, a najwyższą 64,8 metrowa latarnia w Świnoujściu.
  3. Dwie latarnie morskie znajdują się poza granicami Polski:
    • latarnia Arctowski na Antarktydzie,
    • latarnia Hournsung na Spitsbergenie.

Dorota Konarska, Katarzyna Kubik i Grażyna Wasielewska