Wizyta w Wolińskim Parku Narodowym

9 czerwca uczniowie klas 1 c i 2 a udali się na wycieczkę do Wolińskiego Parku Narodowego. Pierwszym punktem wycieczki był spacer na wzgórze Gosań położone 93,4 m n.p.m. Na wzgórzu znajdują się elementy zbudowanego w latach 50. XX wieku punktu obserwacji dwubocznej nr 319 użytkowanego dawniej przez 17. Baterię Artylerii Stałej Międzyzdroje (Janogród), w skład którego wchodził schron pogotowia załogi oraz wieża obserwacyjna. Nieco na zachód widoczny jest dawny schron OPL Stałego Punktu Radiolokacyjnego nr 326.
Kolejnym etapem zwiedzania Wolińskiego Parku Narodowego było przejście do Zagrody Pokazowej Żubrów. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć stado składające się z 8 osobników, jednego kozła oraz dwa dziki. Dla wielu uczniów było to pierwsze w życiu spotkanie z żubrami.
Następnym punktem na naszej liście było odwiedzenie Muzeum Przyrodniczego w Międzyzdrojach. Dzieci z zainteresowaniem oglądały zgromadzone eksponaty oraz słuchały przewodnika.
Na zakończenie udaliśmy się na lody oraz spacer Aleją Gwiazd. Uczestnicy wycieczki mieli okazję pobawić się na placu zabaw położonym z pobliżu Alei Gwiazd.

Dorota Konarska, Katarzyna Kubik, Izabela Jacewicz i Małgorzata Bartkowska-Ryczko