Szkoła Podstawowa nr 2
im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim

Wyjście do Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim

23 czerwca br. uczniowie klas I c i II a udali się na piesza wycieczkę do Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć setki ciekawych minerałów, skamieniałości, a także eksponaty pochodzące z kosmosu. Przechadzając się po salach oglądały olbrzymie geody ametystów. Jednym z najciekawszych eksponatów jakie zobaczyły było gniazdo jaj dinozaura kaczodziobego, fragmenty skamieniałych kości prehistorycznych zwierząt, w tym kompletny szkielet dinozaura Deinonychusa, a także meteoryt Gibeon.
Muzeum mieści się w XIV wiecznej Baszcie Wolińskiej (1308 r.) jedynej z ośmiu ocalałych. Dodatkową atrakcją jest taras widokowy, z którego można zobaczyć miasto jego okolice, a w szczególności Zalew Kamieński, wyspę Chrząszczewską oraz Głaz Królewski, z którym wiąże się ciekawa legenda i od którego wywodzi się nazwa miasta.
Po zwiedzaniu obie klasy poszły na lody do Pistacchio.

Dorota Konarska, Katarzyna Kubik i Izabela Jacewicz