Z wizytą w dworku Ewalda von Kleista oraz Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

22 września uczniowie klas II A oraz II C udali się na pieszą wycieczkę do Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Dworku Ewalda von Kleista.

Po dworku von Kleista oprowadzali nas Pani Anna Rogacka oraz Pan Tobiasz Gieroń. W ciekawy sposób przybliżali uczniom historię życia Ewalda von Kleista oraz powstania jego wynalazku. Dzieci mogły zaobserwować oraz samodzielnie wykonywać różne doświadczenia z zakresu elektrostatyki. W Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej zwiedzających przywitał Pan Błażej Bubnowicz. W niezwykły sposób opowiadał im historię Kamienia Pomorskiego oraz powstania nowej siedziby muzeum. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały o wampirze z Kamienia Pomorskiego, oglądały wystawę rzeźb i płaskorzeźb Pana Stanisława Sroki.
Na zakończenie Pani Anna Rogacka zachęciła wszystkich do udziału w konkursie związanym z odkryciem Ewalda von Kleista.

Dorota Konarska – wychowawczyni klasy II A
Katarzyna Kubik – nauczyciel współorganizujący kształcenie w klasie II A