W dniu 9 maja 2019 roku wśród uczniów klasy 8a w europejskiej aranżacji odbyła się kolejna lekcja z cyklu Dni Języków Obcych otwarta pt. " Europa da się lubić". Celem zajęć było uświadomienie faktu, że wszyscy jesteśmy Europejczykami i tworzymy historię UE od 1 maja 2004 roku.
Zgromadzonych uczestników przywitał w kilku językach obcych zwiastun czołówki programu pt. " Europa da się lubić" . W ramach prezentacji multimedialnej została przybliżona historia, znaczenie oraz obecne działania Unii Europejskiej.
Uczniowie w grupach odpowiadali na zagadki tematyczne oraz rozwiązywali quizy na platformie internetowej *quiz*. Każda drużyna zdobywała nagrody – punkty w postaci euro (czekoladki) do Paszportu Europejczyka.
Dzień Europy zakończył się wspólnym odśpiewaniem piosenki K.Krawczyka " Europo witaj nam" oraz konsumpcją pysznych udekorowanych flagami EU babeczek. W zajęciach brały udział zaproszone Panie Dyrektor E.Słowik i B.Sito. Imprezę klasową przygotowały nauczycielki języków obcych panie J.Gołdyn i B.Słaby.

Tekst : Beata Słaby

Zdjęcia : Joanna Gołdyn