Trzy uczennice z naszej szkoły dotarły do finału Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień". Finał odbył się w maju na Uniwersytecie Szczecińskim oraz innych ośrodkach akademickich kraju. Uczennice i uczniowie musieli z powodzeniem napisać testy z kultury języka, następnie wykonać bardzo trudną korektę tekstu, natomiast w finale – napisać opowiadanie i popisać się erudycją językową. Na wyniki czekaliśmy do końca maja, kiedy otrzymaliśmy zaproszenie do Warszawy na galę laureatów. Jury pod przewodnictwem znanego dziennikarza, p. Andrzeja Jonasa, przyznało 6. miejsce Adzie Brząkale. To już kolejny sukces Ady, która w literackich zmaganiach pokonała kilka tysięcy rówieśników. Tekst naszej uczennicy znalazł się w pokonkursowej książce "Tak pisali najlepsi".
Gala laureatów odbyła się 12 czerwca br. w Sali Lustrzanej Polskiej Akademii Nauk, gdzie najlepszym młodym pisarzom wręczono nagrody.